reALICJA

 

@

ALICJA BORKOWSKA

Alicja to nasza koleżanka, aktorka i wokalistka. To jedna z niewielu wszechstronnie uzdolnionych aktorek. Wyjątkowy talent i ciężka praca, pod kierownictwem znakomitych wykładowców, spowodowały, że już na początku kariery znalzła sie w pierwszej obsadzie musicalu METRO. Związana z teatrami Warszawy (Buffo, Komedia, Dramatyczny), występowała przez wiele lat w Londynie (m. in. National Theatre, Battersea Arts Centre). Oprócz zagrania wielu ról w polskich filmach i serialach, wystąpiła również w filmach: FROM HER TO ETERNITY w reżyserii Nick’a Clear oraz NO CERTAIN WITNESS w reżyserii Maji Lee kreując dwie główne role kobiece. Zagrała także u Petera Greenawaya w filmie NIGHTWATCHING. Odzwierciedleniem jej talentu wokalnego było nagranie dwóch solowych płyt dla wytwórni Orca Records i EMI z udziałem min. takich artystów jak: Chris Rea, Sam Brown, Hugh Burnes i Steve Gadd. Współpracowała z argentyńskim teatrem “Buenos Aires Tango” Nelsona Avili w Barcelonie.

Alicja oprócz tego, że jest piękną, utalentowaną i wrażliwą  osobą, jest również matką, samotnie wychowujacą 10 letnią córeczkę Vesnę. Teraz gdy dotknęło Ją nieszczęście w postaci udaru, ucierpiała nie tylko Jej kariera zawodowa (Ala jako jedyny żywiciel rodziny utraciła zdolność utrzymywania jej), ale również relacje rodzinne (kilka tygodni spędzonych w szpitalu, a potem kolejnych kilka w ośrodku rehabilitacyjnym). W tym czasie z poświęceniem Vesną opiekuje sie Mama Alicji i to na barkach emerytowanej Mamy spoczął teraz obowiazek utrzymania rodziny.

Stąd też pomysł i konieczność niesienia pomocy Alicji. Pracując w branży artystycznej wszyscy wiemy, że każdemu z nas mogło przytrafić się coś takiego.    Dlatego koleżanki i koledzy artyści pokazali jak piękna potrafi być solidarność zawodowa - bez względu na to czy znają Alicję czy też nie - zadeklarowali tłumne stawienie się na nagraniu piosenki świątecznej, a dochód z jej sprzedaży przekazać na konto Fundacji im. Darii Trafankowskiej, która wzięła Alicję pod swoje skrzydła.

HOME    o ALICJI    o FUNDACJI     MAGIA ŚWIĄT    INSTRUMENTAL   

@